niedziela, 2 listopada 2014

JELID: chusteczki zmywające lakier z paznokci

Chciałabym podzielić się z Wami opinią na temat chusteczek zmywających lakier z paznokci. Jest to nowość, która dopiero zaczyna wchodzić na polski rynek kosmetyczny. Jak obiecuje producent, jedna chusteczka zmywa 10 paznokci, przy czym nie zawiera acetonu, bezpiecznie i szybko usuwa lakier, pozostawia miły zapach. Hmmm...zapowiada się ciekawie. A jak jest w rzeczywistości? 

 Dostałam do przetestowania takie oto opakowanie chusteczek. 
W środku znajduje się 50 chusteczek. 

 Po wyjęciu z opakowania chusteczka wygląda tak: 
 Moja ocena? 
Jedną chusteczką rzeczywiście możemy zmyć lakier z 10 paznokci, ale... niestety tylko lakier nie zawierający żadnych brokatów czy transparentnej folii. Niestety chusteczka nie radzi sobie dobrze ze zmyciem brokatowych lakierów, trzeba też dłużej namęczyć się niż przy standardowym usuwaniu lakieru zmywaczem. Kolejnym minusem jest nieprzyjemny zapach i delikatnie tłusty film pozostający na opuszkach po użyciu chusteczki. Oczywiście, aby uniknąć tłustych, lepkich opuszków (co naprawdę bardzo mnie drażni) rękę, którą zmywamy lakier możemy zabezpieczyć rękawiczką, tylko komu chce się tyle z tym bawić? 
Olejek zawarty w chusteczce ma jednak swoje ogromne plusy ponieważ chusteczka nie wysusza paznokci i skórek, a pozostawia je nawilżone. 

Reasumując, chusteczka dobrze sprawdzi się w podróży, bo nie zajmuje dużo miejsca, nie mamy obaw, że coś podczas transportu się rozleje. Jest także dobrym patentem do czyszczenia skórek po niestarannym malowaniu paznokci, ponieważ dzięki olejkom nie wysuszy, a nawilży. Nie polecam do zmywania lakierów z brokatami lub folią. 

Na koniec jeszcze skład produktu, który również pozostawia wiele do życzenia i uwagi producenta: 
- unikać kontaktu z oczami; 
- trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci 

Isoprophyl Alkohol - alkohol izopropylowy, izopropanol. Stosowany powszechnie jako rozpuszczalnik, rozcieńczalnik i konserwant. Podobny do etanolu jednak bardziej toksyczny, może silnie wysuszać i podrażniać bez względu na stężenie i zawartość składników potencjalnie łagodzących jego działanie niepożądane.

Isopropyl Myristate - mirystynian izopropylu. Ciekły wosk.  Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu, zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartych w kosmetykach. Lepiszcze substancja wiążąca składniki kosmetyków.

Coco oil - olej kokosowy. Nawilża, regeneruje, koi, zapobiega pierzchnięciu skóry, zmiękcza.

Propanediol - glikol propylenowy. Propanediol jest nazywany „roślinnym glikolem”.  To w 100% naturalna substancja nawilżająca, doskonały nośnik substancji aktywnych, naturalny konserwant (zwiększa skuteczność środków konserwujących), a także znacząco poprawia konsystencję  kremów, toników, szamponów. Zatrzymuje wodę, przez co zwiększa jej ilość w warstwie rogowej naskórka. To substancja intensywnie higroskopijna. Przez co, skóra zachowuje nawilżenie i nie jest przesuszona.

Acetyl Cellulose - octan clulozy. Bezbarwny termoplastyczny polimer odporny na zarysowanie, mało odporny na ścieranie. Posiada właściwości izolacyjne oraz antystatyczne. Odporny na działanie wody, olejów i tłuszczów. Rozpuszczalny w acetonie. Trudnopalny.

Witamina E - substancja aktywna. Działa przeciwzapalnie, sprzyja gojeniu i regeneracji uszkodzonego naskórka, poprawia barierę lipidową naskórka, która ulega osłabieniu z wiekiem, dzięki czemu skóra staje się lepiej nawilżona, bardziej elastyczna, wygładzeniu ulegają drobne zmarszczki.

Zapachy - hmmm...PRODUCENCIE a dokładnie jakie zapachy?!

1 komentarz:

  1. Hmm zapowiadają się fajnie :) widziałam je w aptece i zastanawiałam się nad ich kupnem po przeczytaniu Twojego Bloga chętnie zaryzykuję

    OdpowiedzUsuń